WE ARE VIP´s...WE LOVE BIGBANG

Únor 2013


BIGBANG - Lyrics

23. února 2013 v 23:24

.::BIGBANG::.

.::Taeyang::.

.::TOP::.

.::DaeSung::.

.::G-Dragon::.

.::SeungRi::.

.::GDTOP::.

BIGBANG - Pictures

23. února 2013 v 23:03

.::BIGBANG:::

.::Taeyang::.

.::TOP::.

.::DaeSung::.

.::G-Dragon::.

.::SeungRi::.


BIGBANG - Rozcestník

23. února 2013 v 22:53
.::Pictures::.

.::Videos::.

.::Lyrics::.

Rozhovor!

22. února 2013 v 23:24 | Yin |  New of BIGBANG
A teď ten rozhovor!! :D

1) Máte, kluci nějaké 'túry rituály, vtipné příběhy, nebo zákulisní návyky', se kterými by jste se chtěli chtěli podělit?
Obvykle, když jsme dokončit píseň, stupeňuje se tma, a najednou stane ten chaos, protože všichni sprintují do zákulisí do skříňí pro jiné oblečení. Ale když přijde Seungri-ho sólová etapa, my všichni ustoupíme k postranní čáře. Když zazní zvuky vrtulníku a objeví se Seungri a laserové pistole, všichni se zastaví od toho, co děláme,a díváme se na jeho výkon. Co můžeme říci!? Seungri je velmi roztomilý a zábavný! V šatně, mluvíme a děláme blbosti. Jsme velmi hovorný team a můžeme spolu mluvit celou noc.

2) Co bylo nejpamátnější na vaší 'tour'? Máte oblíbené skladby ke zpěvu?
Co zaujme nás nejvíce je, že hudební fanoušci z celého světa mohou tančit a bavit se společně, bez ohledu na jazykové či kulturní zázemí. Je těžké vybrat jednu písničku milujeme, protože všechny písně jsou zvláštní pro nás, ale když naši zahraniční fanoušci zpívají "Haru Haru" společně, je to opravdu potěšující.

3) Jaké to bylo pracovat s choreografkou Lauriann Gibson?
Slyšeli jsme, že to byla Laurieann Gibsonov první spolupráce s asijskými umělci. Byla tak vášnivá, zatímco přemýšlela nad nápady pro náš koncert, který půjde bez přestávky k dorazu
! Měli jsme pocit, jako bychom se mohli dozvědět hodně věcí od ní, protože ona pracovala s takovými skvělými muzikanty. Laurieann má stejné osvětlovače, kapelu, a scénografickou posádku, pomohla nám přinést
naši hudbu k životu a zlepšit zážitek o 120%.


4) Co jiného je další pro BIGBANG členy v roce 2013?
2013 bude lhůta pro každého jednotlivého člena osobní růst. G-Dragon vydá nové sólové album a mít sólový koncert v Koreji a Japonsku. Taeyang se také chystá pro své nové sólové album. TOP právě dokončil natáčení svého celovečerního filmu "Alumni" a čeká na to, aby film pustili do kin letos. Daesung vydá své sólové album v Japonsku na konci února a debut v Japonsku. Seungri bude pokračovat v práci na Korejských a Japonských televizních dramatech, aby jeho fanoušci byli šťastní!

5) Daesung, co nám můžete říct o svém sólo albu v Japonsku?
Mé japonské debutové album s názvem "D'scover" se skládá ze předělá klasických japonských popových písní. Dalo by se očekávat, že Obnoví, silné a pozitivní písně na novém albu. To bylo náročné pracovat současně na světové turné a sólové album, ale když se podívám na konečný výrobek, jsem vděčný za můj tým, který mi to umožňuje.

6)G-Dragon nedávno vydal skladbu v angličtině Nicoly Formichetti pro Paris Fashion Week. Bude BIGBANG vydávat hudbu v angličtině v dohledné době?
Jsme přesvědčeni, že cokoli a všechno, co je možné, bez ohledu na to, jestli je to domácí nebo mezinárodní projekt. Jsme-li připraveni a načasování je správné, rádi bychom doufali, že anglické písně by mohly být puštěny v budoucnu.

7) Máte si kluci ještě nějaké další zajímavé formy spolupráce, nebo překvapeníí?
G-Dragon, Daesung, a Taeyang budou všichni uvolňovat své nové písně prostřednictvím sólových alb. Také, pokud bychom mohli sdílet pozitivní energii s ostatními umělci a dělat něco kreativního společně pak uvidíte další spolupráci. Fanoušci budou muset zůstat naladěni a uvidíme, co přijde v budoucnu. Jinak by to nemělo být překvapení!
8) Je tu něco, co byste chtěli předat nebo dát zprávu svým fanouškům po celém světě?
"2012 BIGBANG Alive Galaxy Tour" byl nezapomenutelný zážitek, setkat se s fanoušky po celém světě. Rádi bychom i nadále navštěvovali různé země po celém světě a plnit veškeré BIGBANG setkání tam. Ale víte, že se musíme neustále vyvíjet a vyzvat sami sebe a růst jako umělci. Doufáme, že všichni z vás budou podporovat nás.

Alive World Tour Closed!

22. února 2013 v 23:08 | Yin |  New of BIGBANG
Jupííí :D Tak jak jsem se dozvěděla,tak naši klucí ušatí včera zakončili Galaxy Alive World Tour v Hl. Městě Korei Seoulu!! Na koncert se dostavilo více než 70 000 fans!! Jako PÁNI to je něco!! Co jsem se dočetla tak byl koncert vyprodán během několika MINUT!! To je úžasný! Mám tu rozhovor s jednou reportérkou,ale bude v jiném článku.

"We really shine when we are on stage together. We are the most passionate when performing BIGBANG music. It was a new feeling for us to perform in so many different countries."

V překladu:
"Jsme velice hrdí,když jsme na jevišti spolu. Jsme nejvášnivější při dělání naší hudby. Byl to pro nás nový a krásný pocit hrát v tolika zemích"


SeungRi

20. února 2013 v 17:48 | Yin |  Členi BIGBANG

SeungRi

Vlastním Jménem: Lee Seung Hyun
Přezdívky: Maknae (nejmladší, benjamínek), Tori, Victory
Datum narození: 12.12.1990
Znamení: Střelec/ Kůň
Výška: 176 cm
Váha: 60 kg
Typ krve: A

Postavení ve skupině: Zpěv
Dovednosti: Zpěv, tanec, choreografie
Má rád: Cizí řeči
Rodina: Rodiče a mladší sourozenec
Osobnost: Velmi silná, na nejmladšího člena skupiny. Je velice vyzrálý, protože je jeho krevní skupinou A. Ale je stydlivý a hodně věcí si nechává sám pro sebe.

Muzikanti, které obdivuje: Justine Timberlake, Omarion
Rozhodnutí: Fighting!! Nemůžu se vrátit domů...
Přívěsek: Planeta s prstenci. Trošku připomínající Saturn. Váznam: "Nový styl hudby v hudebním průmyslu".
BIO:
Seung Ri pochází z Kwangjoo, což je šesté hlavní město Jižní Koreje. Je to celkem daleko na dojíždění, jak někteří můžou vědět z BIGBANG Documentary. (Seriál o utvoření celé formace skupiny).
Před BIGBANG byl v Kwangjoo v taneční skupině IIhwan. V létě roku 2005 se pak objevil v soutěži Battle Shinhwa, což byla soutěž o nalezení druhé stejně slavné skupiny, kterou SHINHWA byla.
Skupina Battle, je výsledkem celé show. Seung Ri byl ovšem vyloučen v třinácté epizodě. Jeho hlasový rozsah prý nebyl tak skvělý, jako jeho taneční dovednosti.

DaeSung

20. února 2013 v 17:42 | Yin |  Členi BIGBANG

Daesung (대 성)


Pravým jménem: Kang Dae Sung (강 대 성)
Přezdívky: Ssongi / Daesungie
Datum narození: 26.4.1989
Znamení: Býk / Had(čínský horoskop)
původ: Itaewon, South Korea
Výška: 178 cm
Váha: 63 kg
Krevní skupina: 0
~~~~~
Funkce ve skupině: zpěv
Vzdělání: KyeongIn High School (kterou však po roce ukončil a začal se plně věnovat BIGBANG) /
v roce 2008 nakonec složil přijímací zkoušky na vysokou školu a dostal se na "Kyunghee University" v Seolu
Debut: debutoval s BIGBANG
Dovednosti: zpěv / rap / dokonalý komik /imitátor/beatbox
Záliby: rap / beatbox/ miluje kreslenou postavu Doreamonka, se kterou má snad úplně všechno/ taky miluje zábavu a přátelé /JÍDLO!!!
Family: rodiče (který zbožňuje a jsou pro něj oporou v těžkých chvílích) a starší sestra Bora
Charakter přepychového Daesunga: vzhledem k tomu, že je to "sluníčko" skupiny, je on ten pevný bod, co se ve skupině vždycky usmívá - má dobrou náladu pokaždý, když je mezi lidma(jelikož je v Koreji, tak to chápu xD) - když vejde do místnosti on, jako by s ním vešla i happy nálada -prostě "Sluníčko BB" / je hodně bystrý a snaží se být absolutně ve všem nejlepší, což se mu podle mě i daří, když se na něj podívám / když dojde na problémy, tak ty svoje si řeší v soukromí, přihlíženo k tomu, že nerad ukazuje svůj smutek / miluje svojí rodinu, což je moc hezký / miluje zábavu, takže tam, kam příde, tak tam to nejenom prozáří happy náladou, ale taky začne dělat kraviny, který rozveselí všechny přítomný -> a to nejčastěji s TOPem, což občas vypadá dost podezřele *devil smile*, ale dělají to jenom pro srandu, což se daří / zároveň smrtelně, až fanaticky zbožňuje jídlo a ulejvání - ovšem poslední dobou na sobě maká, což řekl i jedný cuchtě, co ho zpovídala( rok 2012) - řekl, že se snaží pracovat na svém těle a stejně tak na hlase, ale že Youngbae je svalovec ve skupině číslo 1
Naku´s SPECIAL Elite *Heart Thing*: "number I - Sweetheart and my god Hades"

Biografie

Jak už vyplývá z informací uvedených výše, Dauseung je zpěvákem ve skupině BIGBANG. I když jeho rodina, a nejvíc zřejmě jeho otec, byli proti tomu, aby se jejich syn věnoval zpěvu, Daesung si prosadil svou a při konkurzu v YG Enterainment, byl vybrán do YG Family. Původně jich bylo šest, ale Hyunseung byl později poslán pryč a tak debutoval v roce 2006 jenom s Jiyongem (G-Dragon), Seungyhunem (TOP), Seung Rim a Youngbaem (Tae Yang)
Krátce po debutu, skoro rok, Daesung bojoval se svojí trémou a se svým hlasem, snažil se úpěnlivě rozvíjet. Po diagnostice - uzlizny na hlasivkách - se snažil ještě víc a nakonec se mu to povedlo - pomohla mu Gummy, která měla stejné obtíže s hlasem, čímž se stali přáteli díky této situaci a byla to ona, kdo mu jeho hlas pomohl obnovit - před vydáním druhého alba BB se jeho stav drasticky zlepšil.
Na začátcích jeho kariéry v BB o něm hodně lidí říkalo, že to je "nehezký" nebo dokonce "odporný" chlapec , ale čím víc byly BB slavní a vyvíjeli se, tím víc se stal Daesung známým. Samozřejmě, že jako každý mladý ucho vypadá na začátku nevyskákaně a ještě nemá všechny mužné rysy, ale s postupem času se z něj stal nádherný mladý muž, který sem tam začal dělat i modela, takže už o něm nikdo nemůže říct, že je ošklivý, to rozhodně ne.
-> já osobně bych řekla, že je to jeden z nejhezčích kousků v K-Music a to né proto, že ho zbožňuju, ale proto, že je to holý fakt
Dál ho také proslavila jeho komická stránka a naprosto neocenitelná dovednost napodobit všechno živý i neživý. přezdívalo se mu "komický génius Daesung", jelikož jeho IQ je 110 a má úžasný smysl pro humor.
Jako jediný z BIGBANG má japonské stage name: D-Lite, který "dostal" v Japonsku
2008-09
Jako mnozí další členové BB i on má několik sólo kousků. V tomto roce vydal svůj první sólo song s názvem "Look At me, Gwi-soon" jehož text mu napsal sám leader - velký G-Dragon. Mnoho fanoušků tenhle song nevzalo dobře
V tomto roce, jelikož chtěl zkusit něco jiného a byl si nejistý pozicí jakou BB měli, se zároveň stal stálým účastníkem show "Family Outing" (což je naprosto parádní show xD vřele doporučuju) také přijal místo v muzikálu "Cats", kde si zahrál roli "Rum Tum Tugger" (fakt pěkná kočka xD nepoznala bych ho xD)
Mezi přstávkou, kterou BB měli, na začátku roku 2009, vydal další sólo s názvem "Daebakiya". Měl také vystupovat se Seung Rim v autobiografickém muzikálu "Shouting", ale v srpnu toho roku byl zraněn -> se svým manažerem měl autonehodu, když se vracel z natáčení "FO". Naštěstí seděl na místě spolujezdce, ale i tak musel prodělat operace. Tím byl nucen zastavit veškeré svoje aktivity (viděla jsem fotky a vypadalo to vážně hrozivě T.T) Avšak v říjnu toho roku Dae oslavil svůj koncert s dalšími skupinami na "Dream Concert"
2010
V tomhle roce měl Dae vypustit do světa další sólo i s TOPem, ale ani jeden nic ven nepustili. Na konci ledna byla vydána Daesungova "Cotton Candy", ke které Dae osobně napsal text. Album jako takové bylo vydáno až v roce 2011. Téhož roku se pustil do natáčení drama What's Up - pre-production MBC´s , které napsal Song Ji Na. natáčení dramatu skončilo v únoru roku 2011. Od listopadu 2010 také účinkoval ve varietní tal show "Night After Night". Zároveň se také podílel na albu Lee Hiyori s názvem "H-Logic", kde si se zpěvačkou střihnul duet "How Did We Get".
2011
Dae vypustil do světa solo song "Baby Don't Cry", která byla taky zařazená do 4týho speciálního minialba BB. Song byl poprvé přestaven v Big Show 2011 koncertu v únoru a putoval po různých hudebních korejských žebříčcích.
31. května byl Daesung účastníkem další nešťastné nehody, při které zemřel motocyklista. Vyšetřování zprostilo Daesunga veškerých obvinění, ale on sám musel opět pozastavit svoje veškeré činnosti v BIGBANG. . Po dobu toho volna pracoval a dobrovolně trávil čas v kostele, který často navštěvoval.
Po tomto odporném incidentu měl Daesungie první vystoupení v listopadu při účasti na MTV EMA awards v Irsku. V prosinci 2011 a v lednu 2012 také účinkoval ve velkém YG Family koncertu , který měli jak v Koreji, tak v Japonsku.
Muzikální drama "What's Up", začala vysílat MBN 3 prosince. 2011. K jeho OST Daesung nazpíval song "Lunatic", ze kterýho prostě nemůžu...nemůžu.. podle mě je to Daeho snad úplně nejlepší song, když nepočítám oblečení a provedení. Tam je fakt kus chlapa...*,*
2012
Na scénu se ofiko vrátil s BIGBANG v březnu 2012, společně s novým mini albem "Alive" - který je naprosto úžasný a mym nej songem je "Fantastic Baby" , které obsahuje i další Daeho sólovku s názvem "Wings" jejíž text si Daesung napsal sám.
tak, a co já tak vím, tak tenhle rok (2012) mají jeden koncert za druhým, sotupají výš a výš a taky neustále něco fotí, jako třeba pro G-Market, nebo dokonce Air-linky. GD je dokonce na plechovkách s pítím! Tehdejší jeho vystoupení s Lee Hyori bylo vyhlášený jako nejlepší vystoupení večera.
Zajímmavosti:
- kdyby nebyl zpěvákem, tak by byl hráčem basketu, nebo farářem
- k smrti miluje Doreamona, ale to už jsem napsala výše, ovšem jeho posedlost touhle figurkou je naprosto úžasně roztomilá, vzhledem k jeho věku
- dřív bydlel s ostatními členy, ale po dalších nehezkých zvratech ve svém životě se odstěhoval zpět k rodičům
- miluje modrou barvu, což zase odkazuje na Doreamona, protože ten je MODREJ

Taeyang

20. února 2013 v 17:29 | Yin |  Členi BIGBANG

Tae Yang(태양)


Pravým jménem: Dong Youngbae (동영배)
Bývalá stage name: YB Taekwon
Datum narození: 18.5.1988
Znamení: býk / drak ( v čínském horoskopu)
Původ: Pocheon, Gyeonggi-do, South Korea
Výška:174 cm
Váha: 56 kg
Krevní skupina: AB
~~~~~
Funkce ve skupině: choreograf / zpěvák / rapper
Vzdělání: Daejin University in Theater & Film(obor divadlo a film)
Debut: v druhém albu s YG Family v roce 2002 / BIGBANG v roce 2006
Dovednosti: rap / tanec / beatbox / zpěv / jazyky-ájina,japánina / a taky hraje na klavír
Záliby: basketball / hudba/ sledování televize / církev (si můžou s Daem podat ruce x) ) / má rád léto / oblečení (asi se nakazil od Jiyonga xD ) / hry a manhwu (korejská manga).
Náboženství: křesťan
Family: jeho rodiče + ještě starší bráška Dong Hyeon Bae
Charakter stydlivého Youngbaeho: tak, jako je Dae "Sluníčko BB", tak je Youngbae "Taťkou BB" - to znamená, že ostatní členové si k němu chodí pro rady, nebo se mu svěřovat a on je vždycky vylechne, bez ohlednu na všechno. ve směs mu to ani nevadí, dokonce bych řekla, že mu to lichotí, mít takovýhle postavení ve skupině x). / tohle stvořeníčko nemá rádo boj (není se čemu divit) a když má s někým nějaký problém, otevřeně si s ním o tom promluví, i když to je třeba soupeř / jeho naslouchavost je obdivuhodná a dobře si předem rozmyslí, co řekne, než to vůbec nahlas plácne.

Ovšem co se týče konaktu s děvčaty, je tak trochu stydlivý, což z něj pak dělá tak trochu blbce, který se k dívkám neumí chovat, i přesto, že by k nim chtěl být něžný.

Biografie

Tenhle vyjímečný klučina začínal svoji kariéru jako rapper, než se dostal k BIGBANG, kde účinkuje jako hlavní zpěvák.
Po výskytu v Jinusean's music videu "A-yo", byl Tae Yang "přijat" do YG, kde ve svých 12 letech trénoval vedle jejich bosse, G-Dragona, s nímž po šesti letech zpěvu a taneční školy, debutoval ve společné skupině BB, která se stala korejskými mazlíčky. Je vůbec první ze skupiny, který vydal sólo album-2008 / a má asi vůbec nejrozsáhlejší sólo kariéru z celé skupiny / navíc jsou všechny jeho díla hodně kladně kritizovány (ostatně jako většina BB songů), což je pocta.
2000-2008
Youngbaeho vůbec první vystoupení bylo s Maddie v hip hopové skupině Jinusean a v jejím music vydeu "A-Yo". Díky čemuž si ho všiml člověk z YG a nabídl mu "práci", takže se stal zpěvákem, rapperem v YG nahrávací společnosti, společně s Jiyongem a s Kim Junsu (2PM). Později se z Youngbaeho a Jiyonga stalo duo " GDYB", které chtěla společnost úvést do světa jako pár, ale nakonec z toho sešlo a přidali se k nim T.O.P., Daesung, Seungri a Hyun Seung a vznikla nám vele úspěšná BIGBANG skupina Tvoření týhle skupiny bylo dokonce i dokumentováno a později uděláno jako dokumentární film. Avšak debutovali jenom v pěti, protože Hyun Seung byl propuštěn ze skupiny.
Jejich první album vydané v roce 2007 byl opravdový úspěch a zahrnuje i Youngbaeho sólo song, jako je "Ma Girl". Skupina dosáhla úspěchu především vydáním songu "Lies" (거짓말) z jejich mini-alba z roku 2007 s názvem "Always". Stejně tak dobře si vedli se songem "Last Farewell" z mini-alba "Hot Issue" "Day after Day", nebo-li tak úspěšný název "Haru Haru".
2008- a dál
Po tom, co přispívá k albumu zpěváka Lexy, je naplánované vydání jeho sólo alba. To bylo původně dojednáno na září, ale projekt byl odšoupný zpět, protože to neladilo s plány BB. Takže svoje mini-album s názvem "Hot" vydává 22. května téhož roku, což bylo podpořené produkčním týmem 1TYM- Teddy Park / Yang Hyun Suk / Kush a v neposlední řadě jeho parťákem Jiyongem (G-D)
---
První singl byl "Only Look At Me" R&B song, který napsal Teddy a Kush. G-Dragon později přidal "Part Two" verzi k písni. Druhý singl "Prayer " uváděl Teddy z 1TYM-propagační videa byly natočený pro obě strany. Na podporu svého alba taky vystoupil na svém vlastním koncertu "Hot". Později dostal náš šikovný Youngbae ocenění na 7. ročníku Korean Music Awards: "Best R&B/Soul Song za "Only Look At Me" a zároveň za "Best R&B/Soul Album". To bylo pro idola jako byl Youngbae a vůbec pro celou skupinu poprvé, co přijímali takovou cenu.
V průběhu roku 2009 Youngbae přispíval velkou měrou činností pro svojí skupinu. Zároveň udělali společný song s 2NE1 (též pod křídli YG) s názvem "Lollipop" (což bylo moje první video, který sem od nich viděla a strašně mě to fascinovalo xD) Pak si odletěl do Japonska na propagaci jejich Japonského alba. Na čas se potom zase věnoval víc sobě a začal připravovat další sólové akce (teda takle nevěrnej BIGBANG byl jo xDDD)
Youngbae pak vydal svůj první digitální singl "Where U At" a propagační videa natočil jak k tomuhle songu, tak i k songu "Wedding Dress" - ten byl online volen průzkumem rádiovou stanicí.
Youngbaeho první album "Solar", co se hrálo poměrně dlouho, vyšlo v červenci roku 2010. Na svět byly vypuštěný dvě verze toho alba a to: "Regular Edition" a "Deluxe Edition". Ta první verze "Regular Edition" obsahovala 11 songů a zřejmě se prodávalo neomezeně. Ovšem "Deluxe Edition" byla omezena jen na 30 000 kousků po celém světě a navrh obsahovala song "Only Look At Me" a "Prayer" z alba "Hot". Spešl edice se dobře prodávala a pak byla puštěna i na iTuns, kde ve výzkumu získala 2hý místo v žebříčku - Top R&B-Soul albums ve Spojených státech / 1 místo v Kanadě.
Dva singly "I Need A Girl" a "I'll Be There" představoval G-D - a na konci roku 2010 dostal Youngbae ocenění "Best Male Artist" award 2010 na Mnet Asian Music Awards na konci roku.
Zajímavosti
vzhledem k tomu, jaký Youngbae má tělo, tak občas sem tam dělá modela a není se čemu divit jako / dokonce i Daesung nedávno (r.2012) řekl, že Youngbae je ještě pořád nejnamakanější ze skupiny a měl pravdu tenhle kluk má tělo, že by mu ho mohl závidět kdejakej evropskej boxer jako...
další zajímavostí je, že svýho prvního hudlana dostal při natáčení MV "Ma Girl" a okamžitě dal echo klukům, kterým hned po natáčení hromadně volal, aby jim sdělil: "HYUNGS! Jsem mrtvej! Políbil jsem dívku!" - což je vzhledem k jeho stavu v přítomnosti holek, fakt kouzelný.
nejcennější věcí, kterou tenhle klučina vlastní, je staré piáno po matce, který mu ho šoupla hned jak si sednul na nočník a udělala dobře, umí hrát naprosto perfektně a navíc to piáno po matce miluje
při spolupráci s GDm vystupoval na různých koncertech a to především nejčastěji se Se7enem (další krasavec) jako jeho hlavní tanečníci a rappeři
a co se týče zpívání a zábavy při karaoke, tak jeho oblíbená je "Incomplete"

TOP

20. února 2013 v 17:21 | Yin |  Členi BIGBANG
TOP

Vlastním Jménem: Choi Seung Hyun
Stage Jméno: T.O.P
Přezdívky: Tempo, Tabi, Bingu
Datum narození: 4.11.1987
Znamení: Štír /Zajíc - v čínském lunárním horoskopu (Tokki)
Výška: 181 cm
Váha: 65 kg
Typ krve: B

Postavení ve skupině: Hlavní rapper
Vzdělání: Seoul Art College (hlavní obor: Herectví), Dangook University - Divadla a filmu (zahájil v roce 2008)
Dovednosti: Rapp, Beatbox, Psaní textů
Koníčky: Čtení, plavání
Má rád: Divadelní představení, Muzikály a oděvní návrhářství
Rodina: Rodiče a starší sestra (Choi Hye Yoon)
Osobnost: Dobře mluví a je velice tvrdohlavý. Je rád nad věcí a říká své názory. Je stydlivý a myslí si o sobě, že je roztomilý!
Muzikanti, které obdivuje: Usher, Omarion, Jay-Z, B2K
Přívěsek: Ruka držíci megafón s klasickým supermanským trojúhelníkem v pozadí, což značí: "Inspirovat lidi svým hlasem a stát se velkým!"
BIO
I když se všude píše, že prorazil až se skupinou BIGBANG, není to pravda. Rappoval už od střední školy pod pseudonymem Tempo v undergroundových klubech, se svým starším kamarádem, rapperem NBK Greyem. Nikdy nepodepsali smlouvu se žádnou společností, ani nevydali jedinou desku.
TOP, narozdíl od ostatních členů, se nikdy neučil zpěvu. Jediná část, kde doposud zpíval, je na začátku písně "She can't get Enough".
Ale všichni víme, že už je teď na tom lépe. Navíc dochází na hodiny zpěvu, čemuž odpovídá úžasná skladba "Oh Mom".
V roce 2007 začal hrát v jednom dramatu s názvem "I am Sam". Také si pak téhož roku zahrál ve videoklipu rappera Red Roc s názvem "Hello", kvůli čemuž si oholil hlavu