WE ARE VIP´s...WE LOVE BIGBANG

BIGBANG-Kdo to je?

19. února 2013 v 20:57 | Yin |  What is BIGBANG?

BIGBANG

Asi se ptáte,kdo to je BIGBANG..? Okay. Hned vám to zodpovím.
BIGBANG ( 빅뱅 ) je Jihokorejská chlapecká skupina vystupující pod YG Entertainment.

Vznikla roku 2006 a stala se jednou z nejúspěšnějších asijských skupin na světě.

Skupina se skládá:

-G-Dragon
-TOP
-TaeYang
-DaeSung

-SeungRi
Později k nim dodám informace Mrkající

Big Bang byli označeni za "Revoluční skupinu korejského hudebního průmyslu" pro jejich ojedinělou hudbu a styl. Členové skupiny se mimo jiné zajímají také o skládání a představování vlastní hudby, nejvíce ze všech G-Dragon, který si vysloužil respekt nejen ve skupině, ale iv hudebním průmyslu jako takovém.
Zásadní zlom a rychlý vzestup skupiny přišel s jejich hitem Lies , který se udržel na prvním místě v hudebních žebříčcích celých sedm týdnů. Další vzestup zaznamenali, když vyšlo Hot Issue a Stand Up , spolu s hity Last Farewell a Haru Haru . Od roku 2007 do 2008 dostali Big Bang mnoho různých cen a ocenění, počínaje "Best Male Group", "Song of the Year", "Artist of the Year" a konče Velkou Cenou na Seoul Music Awards.
Od roku 2009 do 2010 se Big Bang pokusili probít i do Japonska a byli zvoleni za "Korejskou skupinu, kterou chtějí v Japonsku nejvíce vidět". Byly první cizí skupinou, která vyhrála od Japan Cable Broadcasting Station cenu "Best Newcomer" a pak i "Best New Artist" od MTV Japan. Během jejich propagace v Japonsku začaly členové skupiny i své sólové aktivity. Taeyang , G-Dragon a Seungri vydali svoje první sólové album. G-Dragon a TOP také vydali album, který neslo název GD & TOP . Seungri a Daesung hráli v několika TV dramatech a muzikálech. TOP se stal uznávanou filmovou hvězdou. Daesung hostoval v mnoha korejských televizních show.
Po téměř dvouleté pauze se Big Bang opět objevili v roce 2011 se svým úspěšným albem Tonight . Ale propagační akce byly zastaveny, když se dva členové dostali do rozporu se zákony. V listopadu 2011, reprezentující asijsko-tichomořský region, se Big Bang stali inaugurační vítězi "Best Worldwide Act" na cenách MTV Europe Music Award. V tu dobu to bylo poprvé po šesti měsících, když všichni viděli skupinu zase pohromadě. V roce 2012 Big Bang vydali své páté mini album s názvem Alive , jak v japonštině, tak iv korejštině. V současné době se Big Bang vydává na své první celosvětové turné, které má být v 25 městech a v 16 státech.

2000 - 2005: Formace

Ještě před debutem se několik členů současné skupiny pohybovalo v zábavním průmyslu. G-Dragon a Taeyang byli první, kteří přijali trénink pod YG a to ve věku jedenácti let. Původně byly modely, které byly obsazeny jako mladší verze YG umělce Jinusean-a v jeho hudebním videu "A-YO". Později však generální ředitel Yang Hyun-Seok vzal na vědomí jejich taneční a pěvecké schopnosti. Duo vydalo dvě písně pod jménem GDYB a také se objevily v albech Gummy, Wheesung-a, Perry-ho, Masta Wu a Se7en-a. Jak rapper se G-Dragon ve svých čtrnácti letech podílel na propagačních aktivitách YG. Jeden ze známějších kousků je song "Unforld to Higer Place" zpívané spolu s Perry-m a Gummy.

TOP byl obyčejným rapperem, který Rapp v podzemní dráze jménem "Tempo". Jeden z jeho nejznámějších songů byl "Buckwild", který vytvořil spolu s NBK Gray. G-Dragon kontaktoval TOP-a, jak svého kamaráda z dětství, když se YG sháněla po členech do nové skupiny. Dvojice nahrála několik demo nahrávek a poslala jejich Yang Hyun-suk-ovi, který později požádal TOP-a, aby se dostavil na konkurz. Ale nakonec byl odmítnut kvůli tomu, že byl příliš "baculatý" na "ideální verze". O šest měsíců později byl však přijat, když ztratil na váze. TOP údajně shodil 20 kilo za 40 dní.

Seungri byl lídr taneční skupiny ve svém domovském městě Gwangju. Poprvé se objevil v televizním seriálu Let 'Cokeplay:
Mnet Battle Shinhwa, což byla show, ve které se skupina Shinhwa sháněla po členech do "druhé generace Shinhwa". Nedostatek vokálních dovedností pořadatele příliš neokouzlil a tak ho nakonec vyloučili z Top 4. Seungri se pak zúčastnil konkurzu a souhlasil s tím, že bude trénovat pod YG, ale v Big Bang Documentary byla jeho pozice silně ohrožena. Generální ředitel Yang Hyun-suk byl však jeho dovednostmi ohromen a zažehnal tím toto nebezpečí. V té době Seungri soutěžil proti jinému stážistovi, Hyunseungovi (nynější člen B2ST ), který byl nakonec vyřazen.

Daesung byl přijat na otevřeném konkurzu. Ačkoli byl často označován za "nehezkého chlapce", byl všeobecně známý kvůli svým pěveckým schopnostem a mezi dívkami byl také velmi oblíbený.Byl trénován pod Wheesung-ovým dohledem. Před debutem Big Bang mu diagnostikovali zduření hlasivek, jinak nazývané také "uzlíky" na hlasivkách, což je u vokálních zpěváků velmi časté onemocnění.

Hudební styl

Během prvních dnů jejich kariéry byla hudba Big Bang převážně zaměřena na hip-hop, přesto se mezi jejich skladbami našlo místo i pro několik R & B songů. Autor článku pro Yahoo! v Japonsku jednou srovnával jejich podklady k hudbě s americkými hip-hopovými umělci jako jsou například The Black Eyed Peas , přičemž konstatoval, že jejich hudba je chytlavá, stejně jako rapové části a samotní zpěváci. Always je znám změnou jejich stylu . Hlavně díky experimentům s elektronickou hudbou, díky čemuž si Big Bang udali nový trend hudby v Koreji. G-Dragon později řekl, že doufali, že s jejich novým směrem získají ještě více fanoušků. V roce 2008 vydali song Oh My Friend , rockovou píseň nazpívanou spolu s rockovou skupinou No Brain . V rozhovoru skupina vyjádřila svůj zájem k hudebnímu stylu " Trot ", který se měl brzy stát součástí jejich vlastního stylu.
Členové skupiny se rozdělili ve chvíli, když přišla doba pro jejich sólovou kariéru. Díky tomuto byla skupina fanoušků popsána jako "bohatá na výběr", díky rozmanitým stylem, které se při sólové dráze objevily. Taeyang-ove album Hot bylo směsicí R & B, přičemž zpěvák uvedl, že tento hudební styl byl jeho hlavním cílem. Daesungov první digitální singl Look at me GwiSun ( korejsky : 날봐, 귀순) byl Trot singlem, který vyvolal vlnu kritiky na základě toho, že Big Bang všichni viděli hlavně jako hip-hopovou skupinu. Leader G-Dragon si pro své první sólo album Heartbreaker zvolil mix písní s R & B, hip-hop a dance zaměřením.
Po vydání Always začal G-Dragon více zapojit do tvorby podkladů pro skupinu. Napsáním a zkomponováním skladeb Haru Haru , Lies a Last Farewell si vysloužil velký obdiv. Jeho podíl na albu byl chválen v Korea Times, kde byl popsán jako "geniální zpěvák-textař". Samotný G-Dragon pak popsal skupinu jako "idolovú skupinu, což nevzniká kvůli talentu, ale kvůli úsilí". Autor článků pro Yahoo! v Japonsku pochválil skupinu pro jejich zapojení do práce se slovy: "Ačkoliv je skupina pospolu a sehraná, díky jednotlivým příspěvkům každého člena jim dává možnost udělat se jedinečným, vystupujícím z řady, díky jejich specifické charakteristice a umu."
Big Bang často nacvičovali pod vedením Shauna Evaristo . Zatímco kdysi spoléhali pouze na pohyby stylu street dance , samotní členové rozhodli, že je čas na úpravu choreografie. Jejich tanec byl rozšiřován. Jeden z nejznámějších tanečních pohybů, který reprezentuje skupinu, je zvednutí triček a odhalení břicha a mnohdy i celého hrudníku (viz MV La la la). Právě tento part v celé taneční soustavě si získal největší oblibu a stal se jedním z nejvyhledávanějších na internetu.
Jejich poslední album Alive je známý hlavně díky mixu hudebních stylů, které se v něm objevily. Bad Boy byla popsána jako "nostalgická"; Fantastic Baby je směsí electropopu , zatímco Aint No Fun je mixem euro trance a dance z roku 1990. Daesungove sólo Wings obsahuje prvky Trott a rocku , zatímco Blue je definována jako "elektronická balada, která začíná jemným klavírem a akustickou kytarou, které znějí dohromady velmi dobře".

Kritika a Chvála-BIGBANG styl

Big Bang získali chválu i kritiku. Magazín Time je označil za jednu z nejslibnějších skupin Jižní Koreje, které se probili až do Japonska, zatímco Korea Times je nazval "ikonami korejské pop music". Bill Lamb od About.com jejich zařadil mezi "Top 10 Asian Boy Bands". Příspěvky k podkladům při jejich začátcích, obzvláště od G-Dragona, také sbírali chválu. Zpěvačka Baek Jiyoung prohlásila, že "Má ráda idol zpěváků pouze v případě, že jsou jako Big Bang." Ale skupina byla kritizována za nadměrné používání electropopu v skladbách.
Odvolávajíce se na nejdéle účinkující jihokorejský skupinu Shinhwa, která měla na Big Bang značný vliv jako vzor, ​​se vlastní působení skupiny přeneslo přes hranice hudebního průmyslu a chlapci se stali udávateľmi módních trendů. Přezdívaná jako "Big Bang fashion" si je móda rychle našla své příznivce po celé Asii. Skupina se nejprve zaměřila na "hip-hop" styl, který jim byl blízký díky debutu. Vydání Always v roce 2007 bylo doprovázeno i změnou stylu, který se nyní více přiklonil k preppy-punk stylu - zahrnoval úzké džíny spolu s Converse či high-top teniskami, které se staly trvající módním trendům v Jižní Koreji. Taeyang také vyměnil své "copánky" (original: cornrows) za "kohouta" (original: faux hawk). Big Bang také začali nosit značky jako je Bape, 10 deep, Louis Vuitton, Jeremy Scott a Phenomenon. Skupina také nosí vlastní tištěné mikiny z různých vystoupení a hudebních videí. Také se nestyděli nasadit si "starou klasiku" jako jsou boty od Nike či Reebok. G-Dragon, popisován jako "nejmódnější ve skupině", také proslavil trojúhelníkové šátky, které se později staly symbolem Big Bang. Na druhé straně, TOP také získal své následovníci, díky neustálému nošení slunečních brýlí během představení. Oblečení, které měly členové skupiny na sobě během vystoupení, se stalo natolik oblíbeným, že se dostalo do prodejen jako je například DongDaeMun. V roce 2011 Big Bang spolupracovali s japonským obchodem Uniqlo, s jehož pomocí vytvořili a následně uvedli do prodeje trička, které měla propagovat jejich japonský comeback. Bylo oznámeno, že všechny položky byly vyprodány během 15 minut po otevření obchodního domu.
Big Bang měly vliv na zformování čínské chlapecké skupiny OkBang, která byla popsána jako "skupina, která má mnoho společného s Big Bang, zahrnujíc hlavně hudební styl, ale i šatník a účesy".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama