WE ARE VIP´s...WE LOVE BIGBANG

Taeyang

20. února 2013 v 17:29 | Yin |  Členi BIGBANG

Tae Yang(태양)


Pravým jménem: Dong Youngbae (동영배)
Bývalá stage name: YB Taekwon
Datum narození: 18.5.1988
Znamení: býk / drak ( v čínském horoskopu)
Původ: Pocheon, Gyeonggi-do, South Korea
Výška:174 cm
Váha: 56 kg
Krevní skupina: AB
~~~~~
Funkce ve skupině: choreograf / zpěvák / rapper
Vzdělání: Daejin University in Theater & Film(obor divadlo a film)
Debut: v druhém albu s YG Family v roce 2002 / BIGBANG v roce 2006
Dovednosti: rap / tanec / beatbox / zpěv / jazyky-ájina,japánina / a taky hraje na klavír
Záliby: basketball / hudba/ sledování televize / církev (si můžou s Daem podat ruce x) ) / má rád léto / oblečení (asi se nakazil od Jiyonga xD ) / hry a manhwu (korejská manga).
Náboženství: křesťan
Family: jeho rodiče + ještě starší bráška Dong Hyeon Bae
Charakter stydlivého Youngbaeho: tak, jako je Dae "Sluníčko BB", tak je Youngbae "Taťkou BB" - to znamená, že ostatní členové si k němu chodí pro rady, nebo se mu svěřovat a on je vždycky vylechne, bez ohlednu na všechno. ve směs mu to ani nevadí, dokonce bych řekla, že mu to lichotí, mít takovýhle postavení ve skupině x). / tohle stvořeníčko nemá rádo boj (není se čemu divit) a když má s někým nějaký problém, otevřeně si s ním o tom promluví, i když to je třeba soupeř / jeho naslouchavost je obdivuhodná a dobře si předem rozmyslí, co řekne, než to vůbec nahlas plácne.

Ovšem co se týče konaktu s děvčaty, je tak trochu stydlivý, což z něj pak dělá tak trochu blbce, který se k dívkám neumí chovat, i přesto, že by k nim chtěl být něžný.

Biografie

Tenhle vyjímečný klučina začínal svoji kariéru jako rapper, než se dostal k BIGBANG, kde účinkuje jako hlavní zpěvák.
Po výskytu v Jinusean's music videu "A-yo", byl Tae Yang "přijat" do YG, kde ve svých 12 letech trénoval vedle jejich bosse, G-Dragona, s nímž po šesti letech zpěvu a taneční školy, debutoval ve společné skupině BB, která se stala korejskými mazlíčky. Je vůbec první ze skupiny, který vydal sólo album-2008 / a má asi vůbec nejrozsáhlejší sólo kariéru z celé skupiny / navíc jsou všechny jeho díla hodně kladně kritizovány (ostatně jako většina BB songů), což je pocta.
2000-2008
Youngbaeho vůbec první vystoupení bylo s Maddie v hip hopové skupině Jinusean a v jejím music vydeu "A-Yo". Díky čemuž si ho všiml člověk z YG a nabídl mu "práci", takže se stal zpěvákem, rapperem v YG nahrávací společnosti, společně s Jiyongem a s Kim Junsu (2PM). Později se z Youngbaeho a Jiyonga stalo duo " GDYB", které chtěla společnost úvést do světa jako pár, ale nakonec z toho sešlo a přidali se k nim T.O.P., Daesung, Seungri a Hyun Seung a vznikla nám vele úspěšná BIGBANG skupina Tvoření týhle skupiny bylo dokonce i dokumentováno a později uděláno jako dokumentární film. Avšak debutovali jenom v pěti, protože Hyun Seung byl propuštěn ze skupiny.
Jejich první album vydané v roce 2007 byl opravdový úspěch a zahrnuje i Youngbaeho sólo song, jako je "Ma Girl". Skupina dosáhla úspěchu především vydáním songu "Lies" (거짓말) z jejich mini-alba z roku 2007 s názvem "Always". Stejně tak dobře si vedli se songem "Last Farewell" z mini-alba "Hot Issue" "Day after Day", nebo-li tak úspěšný název "Haru Haru".
2008- a dál
Po tom, co přispívá k albumu zpěváka Lexy, je naplánované vydání jeho sólo alba. To bylo původně dojednáno na září, ale projekt byl odšoupný zpět, protože to neladilo s plány BB. Takže svoje mini-album s názvem "Hot" vydává 22. května téhož roku, což bylo podpořené produkčním týmem 1TYM- Teddy Park / Yang Hyun Suk / Kush a v neposlední řadě jeho parťákem Jiyongem (G-D)
---
První singl byl "Only Look At Me" R&B song, který napsal Teddy a Kush. G-Dragon později přidal "Part Two" verzi k písni. Druhý singl "Prayer " uváděl Teddy z 1TYM-propagační videa byly natočený pro obě strany. Na podporu svého alba taky vystoupil na svém vlastním koncertu "Hot". Později dostal náš šikovný Youngbae ocenění na 7. ročníku Korean Music Awards: "Best R&B/Soul Song za "Only Look At Me" a zároveň za "Best R&B/Soul Album". To bylo pro idola jako byl Youngbae a vůbec pro celou skupinu poprvé, co přijímali takovou cenu.
V průběhu roku 2009 Youngbae přispíval velkou měrou činností pro svojí skupinu. Zároveň udělali společný song s 2NE1 (též pod křídli YG) s názvem "Lollipop" (což bylo moje první video, který sem od nich viděla a strašně mě to fascinovalo xD) Pak si odletěl do Japonska na propagaci jejich Japonského alba. Na čas se potom zase věnoval víc sobě a začal připravovat další sólové akce (teda takle nevěrnej BIGBANG byl jo xDDD)
Youngbae pak vydal svůj první digitální singl "Where U At" a propagační videa natočil jak k tomuhle songu, tak i k songu "Wedding Dress" - ten byl online volen průzkumem rádiovou stanicí.
Youngbaeho první album "Solar", co se hrálo poměrně dlouho, vyšlo v červenci roku 2010. Na svět byly vypuštěný dvě verze toho alba a to: "Regular Edition" a "Deluxe Edition". Ta první verze "Regular Edition" obsahovala 11 songů a zřejmě se prodávalo neomezeně. Ovšem "Deluxe Edition" byla omezena jen na 30 000 kousků po celém světě a navrh obsahovala song "Only Look At Me" a "Prayer" z alba "Hot". Spešl edice se dobře prodávala a pak byla puštěna i na iTuns, kde ve výzkumu získala 2hý místo v žebříčku - Top R&B-Soul albums ve Spojených státech / 1 místo v Kanadě.
Dva singly "I Need A Girl" a "I'll Be There" představoval G-D - a na konci roku 2010 dostal Youngbae ocenění "Best Male Artist" award 2010 na Mnet Asian Music Awards na konci roku.
Zajímavosti
vzhledem k tomu, jaký Youngbae má tělo, tak občas sem tam dělá modela a není se čemu divit jako / dokonce i Daesung nedávno (r.2012) řekl, že Youngbae je ještě pořád nejnamakanější ze skupiny a měl pravdu tenhle kluk má tělo, že by mu ho mohl závidět kdejakej evropskej boxer jako...
další zajímavostí je, že svýho prvního hudlana dostal při natáčení MV "Ma Girl" a okamžitě dal echo klukům, kterým hned po natáčení hromadně volal, aby jim sdělil: "HYUNGS! Jsem mrtvej! Políbil jsem dívku!" - což je vzhledem k jeho stavu v přítomnosti holek, fakt kouzelný.
nejcennější věcí, kterou tenhle klučina vlastní, je staré piáno po matce, který mu ho šoupla hned jak si sednul na nočník a udělala dobře, umí hrát naprosto perfektně a navíc to piáno po matce miluje
při spolupráci s GDm vystupoval na různých koncertech a to především nejčastěji se Se7enem (další krasavec) jako jeho hlavní tanečníci a rappeři
a co se týče zpívání a zábavy při karaoke, tak jeho oblíbená je "Incomplete"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama